Jak stworzyć stronę internetową, by była dobra?

Mimo 2017 roku wciąż można spotkać się ze stronami internetowymi, które – zamiast przyciągać i robić dobre wrażenie – odstraszają. Spotykam się z nimi najczęściej przy stronach niektórych parafii, ale również firm.

Pierwsza sprawa to przystosowanie do wyświetlania jej na urządzeniach mobilnych. Jeśli tworzymy dzisiaj jakąś stronę w WordPressie, prawie każdy szablon ma domyślnie przystosowanie do wyświetlania na smartfonach czy tabletach. Jednak strony stworzone „X” lat temu – szczególnie parafialne – nie mają tej opcji w ogóle poruszonej.

Warto o to zadbać. Szczególnie jeśli prowadzisz firmę – pamiętaj, że coraz większy ruch generowany jest z urządzeń mobilnych, zaś według różnych prognoz, za kilkanaście lat to wejścia z tych urządzeń będą przeważały.

Kolejna kwestia – prędkość ładowania strony. Bardzo często problemem jest przeładowanie wtyczkami, które są zainstalowane. Z jednej strony jest to wielkie dobrodziejstwo WordPressa – zamiast wydawać majątek na informatyka, który napisze aplikację łączącą stronę z Facebookiem czt Twitterem, możemy samodzielnie wstawić w trzy minuty odpowiedni dodatek i po sprawie. Trzeba jednak dobierać wtyczki mądrze, gdyż zbyt duża ich ilość spowalnia ładowanie strony. A jeśli po wejściu na Twoją stronę przez 5 sekund nic się nie załaduje, to z pewnością stracisz potencjalnego klienta.

Zobacz też: nasza oferta stworzenia strony internetowej

Kolejna kwestia, która wydawałaby się czymś oczywistym – aktualne informacje na stronie. Jeśli w jakiejś zakładce brakuje informacji np. o kontakcie czy też efektach czegoś zapowiedzianego wcześniej, sami psujemy swój wizerunek. Zawsze należy podawać tyle informacji ile jest konieczne. A jeśli trwa jakaś przeprowadzka? Nie bój się – zostaw o tym info 🙂

Ostatnia rzecz – strona musi być stworzona pod klienta. Zajmujesz się księgowością? Nie pisz na pierwszym miejscu, ile lat doświadczenia posiadasz. Podaj to, co klient oczekuje i czego potrzebuje. To nie urząd, ale strona internetowa – Twoja wizytówka w sieci, która nieraz jest pierwszym wrażeniem dla obcej osoby. A pierwszego wrażenia nie powtórzysz nigdy.

Jeśli potrzebujesz strony – możemy ją dla Ciebie stworzyć. Możesz też zamówić kurs dla swojej firmy czy instytucji albo zebrać się w kilka osób i umówić na przeprowadzenie takowego. Uzyskane informacje oraz podane funkcje i kody pozwolą Ci samodzielnie stworzyć stronę taką jak ta. I zapewniam – nie musisz być mistrzem informatyki i przedmiotów ścisłych, by to umieć 🙂 Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Podobał Ci się wpis? Mam więc prośbę – podziel się nim na Fb i/lub Twitterze. Nic Cię to nie kosztuje, może pomóc mi oraz tym, którzy popełniają te błędy. Z góry dzięki 🙂